Golina – Zderzenie 2 samochodów osobowych

Przed godziną 12 na 84km drogi krajowej nr 15 doszło do zderzenia Mercedesa C180 z Fordem Focusem. Na miejsce zadysponowano Straż Pożarną, Policję oraz Pogotowie Ratunkowe.

Informacja o wypadku miejscowości Golina wpłynęła do SKKP o  godz. 11:45. Do zdarzenia zadysponowano dwa zastępy JRG Jarocin i OSP Jarocin. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zabezpieczono teren prowadzonych działań i dokonano rozpoznania. Wypadkowi uległy dwa samochody osobowe: Mercedes C180 oraz Ford Focus. W wyniku wypadku Ford Focus dachował. Osoba poszkodowana z pojazdu, który dachował znajdowała się na zewnątrz. Ratownicy medyczni ZRM, równocześnie z pierwszym zastępem ratowniczym straży przystąpili do udzielenia pomocy medycznej osobie poszkodowanej. Do czasu przybycia Policji i ustalenia przyczyn wypadku droga krajowa DK 15 została całkowicie zamknięta. Po dokonanych czynnościach dochodzeniowych przez Policję ruch na drodze został przywrócony jednym pasem. Po przybyciu Pomocy drogowej pojazd, który dachował załadowano na lawetę. Mercedes zjechał na pobocze. Rozlane płyny eksploatacyjne posypano sorbentem. Elementy rozbitych pojazdów zebrano z jezdni. Miejsce objęte działaniami przekazano Policji – relacjonuje st. kpt. Adam Łuczak z Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie.

Od strony Koźmina Wielkopolskiego w kierunku Jarocina jechały 3 samochody. Pierwszy jechał Ford Focus następnie za nim jechały 2 Mercedesy. Trzeci Mercedes zaczął wyprzedzać chwile później ten sam manewr podjął jadący, jaki 2 mieszkaniec Inowrocławia zajeżdżając drogę jadącemu 3 pojazdem. Gdy zauważył, że stwarza zagrożenie odbił natychmiast na prawy pas uderzył w Forda Focusa i doprowadził do wywrócenia się pojazdu. Kierująca Fordem Focusem mieszkanka Koźmina Wielkopolskiego z ogólnymi potłuczeniami ciała została zabrana do szpitala. Kierujący Mercedesem mieszkaniec Inowrocławia został ukarany mandatem karnym. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi – informuje portal sierż. Sztab. Agnieszka Zaworskac rzecznik prasowy Komendy Policji w Jarocinie.

Utrudnienia na Drodze Krajowej nr. 15 trwały około 2 godzin. Ruch na drodze odbywał się wahadłowo.

Siły i Środki na Miejscu Zdarzenia

451[P]40 SLRt Renault Mascott – JRG Jarocin

459[P]22 GBA 2,5/16 Man TGM 13.240 – OSP KSRG Jarocin

U446 Fiat Stilo – KPP WRD Jarocin

U452 Fiat Stilo – KPP Jarocin

PJA F554 Kia Cee`d I – KPP Jarocin

„S” VW Crafter – ZRM Jarocin

Tekst&Foto:Adam Majewski/Jarocin112

1 2 3 4 5 68
9
10

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s