Łukaszewo – Nie zapanował nad pojazdem uderzył w drzewo

Do zdarzenia doszło przed godziną 13. Na prostym odcinku drogi BMW uderzyło w drzewo na miejsce zdarzenia przybyli strażacy, policja oraz pogotowie ratunkowe.

Informacje o groźnie wyglądającym wypadku w miejscowości Łukaszewo Dyżurny Operacyjny Powiatu otrzymał o godz. 13:47. Na miejsce udał się zastęp JRG Jarocin i OSP Jaraczewo. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zabezpieczono teren prowadzonych działań i dokonano rozpoznania. Wypadkowi uległ samochód osobowy BMW, który wypadł z drogi i uderzył w przydrożne drzewo. Poszkodowany znajdował się na zewnątrz pojazdu. Ratownicy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy medycznej poszkodowanemu. Po przybyciu ZRM przekazano poszkodowanego który został przetransportowany do SOR w Jarocinie. Konary drzewa które znajdowały się na masce BMW zostały odcięte przy użyciu pilarki spalinowej Stihl. W pojeździe rozłączono akumulator. Po przybyciu Pomocy Drogowej pojazd załadowano na lawetę. Z jezdni zmieciono rozbite szkło i zebrano pozostałe części rozbitego pojazdu. Miejsce objęte działaniami przekazano Policji – relacjonuje st. kpt. Adam Łuczak z Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie.

24 letni mieszkaniec Jaraczewa na prostym odcinku drogi zjechał na prawe pobocze samochodem uderzył w drzewo kierujący wypadł z samochodu został przetransportowany z ogólnymi potłuczeniami ciała do szpitala w Jarocinie. Kierujący był trzeźwy za spowodowanie kolizji został ukarany mandatem karnym – informuje portal sierż. Sztab. Agnieszka Zaworska Rzecznik Prasowy Komendy Policji w Jarocinie.

Na miejscu zdarzenia pracowały 2 zastępy straży pożarnej. W czasie prowadzonych oględzin przez policje ruch na drodze był wstrzymany. Działania trwały około 1.5 godziny.

Siły i Środki na Miejscu Zdarzenia:

451[P]40 SLRt Renault Mascott – JRG Jarocin

459[P]01 GBA 2,5/16 Man TGM 13.290 – OSP KSRG Jaraczewo

U461 Kia Cee`d II – KPP WRD Jarocin

„S” VW Crafter – ZRM Jarocin

Tekst&Foto: Adam Majewski/Jarocin112

1 2 3 4 5 6 7 8

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s