Tarce – Zderzenie dwóch ciężarówek.

Chwile po godzinie 12 na drodze wojewódzkiej 443 doszło do zderzenia dwóch ciężarówek. W wyniku zderzenia jedna z ciężarówek wywróciła się na poboczę.

O godz. 12:02 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym w miejscowości Tarce. Do zdarzenia zadysponowano dwa zastępu Straży Pożarnej z JRG Jarocin i OSP Jarocin. Po przybyciu na miejsce zdarzenia dokonano rozpoznania. Wypadkowi uległy dwa samochody ciężarowe: Mercedes Atego z naczepą, przewożący piankę poliuretanową, który znajdował się w pasie drogi oraz Scania przewożąca kaszę jęczmienną  w ilości 24 200 ton,  która znajdowała się w rowie. W wyniku wypadku  kierujący Mercedesem odniosł obrażenia. Ratownicy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu do czasu przybycia Zespołu Ratownictwa Medycznego. Po przebadaniu przez ratownika medycznego Zespół Ratowictwa Medycznego, poszkodowany nie wymagał hospitalizacji. Ratownicy zabezpieczyli miejsce objęte działaniami. Rozlane płyny eksploatacyjne posypano sorbentem. Wyciekający płyn hydrauliczny ze Scanii zebrano do podstawionych pojemników. W wyniku wypadku uległ pęknięciu płaszcz cysterny z kaszą jęczmienną. Po przybyciu Pomocy Drogowej Mercedesa odholowano na pobocze. Dźwigiem postawiono na koła Scanię.Po zakończeniu akcji miejsce objęte działaniami  przekazano Policji. – informuje portal st. kpt. Adam Łuczak – z Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie

Kierujący samochodem ciężarowym, który jechał z Lubini Małej do Jarocina podczas wyprzedzania rowerzysty nie zdążył wrócić na swój pas i doprowadził do zderzenia bokami z jadącym z przeciwnego kierunku samochodem marki Scania. W wyniku uderzenia ciężarówka wpadła do rowu relacjonuje sierż. sztab. Agnieszka Zaworska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie.

Utrudnienia na drodze trwały około 7 godzin. Na miejscu zdarzenia pracowały 2 zastępy straży pożarnej policja oraz pogotowie ratunkowe.

Siły i Środki na Miejscu Zdarzenia:

451[P]40 SLRt Renault Mascott – JRG Jarocin

459[P]22 GBA 2,5/16 Man TGM 13.280 – OSP KSRG Jarocin

U446 Fiat Stilo – KPP WRD Jarocin

U455 Opel Astra – KPP WRD Jarocin

„P” Mercedes Sprinter – ZRM Jarocin

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s