Jarocin – Karambol na Krajowej 11. Kierowca z promilami.

Do zdarzenia doszło na 346km drogi krajowej nr.11. W zdarzeniu brały udział 2 samochody osobowe oraz 2 samochody dostawce. Jedne z samochodów dostawczych wpadł do rowu oraz przewrócił się na bok.

Jadący w kierunku Jarocina samochód dostawczy marki VW kierowany przez mieszkańca Wysocka Małego nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze uderzył w jadący przed nim samochód osobowy marki Audi, który następnie uderzył w poprzedzającego go samochód marki Mercedes a następnie mercedes uderzył w samochód dostawczy marki Ford. W wyniku zderzenie jednoroczne dziecko zostało przewiezione do szpitala w Jarocinie. Kierujący samochodem osobowym marki Audi miał 0.96 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. – informuje portal sierż. sztab. Agnieszka Zaworska rzecznik Policji w Jarocinie.

Zgłoszenie do Stanowska Kierowania Komendanta powiatowego wpłynęło o godzinie 13.06 na miejsce zdarzenia zadysponowano JRG Jarocin oraz OSP Jarocin. Osoby uczestniczące w zdarzeniu opuściły pojazdy przez przybyciem służb ratowniczych. Przed przybyciem jednostek straży pożarnej na miejscu zdarzenia znajdowały się dwie karetki pogotowia ratunkowego, które udzielały pomocy medycznej osobie poszkodowanej. Następnie ZRM przetransportował jedną osobę poszkodowaną do SOR w Jarocinie. miejsce zdarzenia zabezpieczono teren prowadzonych działań. Ratownicy rozłączyli akumulator oraz posypali wyciekłe substancje ropopochodne sorbentem. Ruch na drodze krajowej zastał całkowicie zablokowany. Po odholowaniu jednego z pojazdów udrożniono pas jezdni i wprowadzono ruch wahadłowy. Po czynnościach dochodzeniowych prowadzonych przez policję  zebrano pozostałości powypadkowe z jezdni. W trakcie prowadzonych działań DOP poinformował o zaistniałym zdarzeniu SKKW oraz GDDKiA wydział w Poznaniu. – relacjonuje mł. asp. Bartosz Porażewski dyżurny państwowej straży pożarnej w Jarocinie.

Utrudnienia na drodze krajowej nr.11 trwały około 4 godzin.

Siły i Środki na Miejscu Zdarzenia:

451[P]40 SLRt Renault Mascott – JRG Jarocin

459[P]22 GBA 2,5/16 Man TGM 13.280 – OSP KSRG Jarocin

U451 – Fiat Stilo – KPP WRD Jarocin

„S” VW Crafter – ZRM Jarocin

„P” Fiat Ducato IV – ZRM Jarocin

11 10 9 8 7 2 3 4 5 6 1

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s