Golina – Zderzenie pociągu z ciężarówką.

Do zdarzenia doszło we wtorek 10.06.2014 na niestrzeżonym przejeździe kolejowym przy ulicy Dworcowej w Golinie. W wyniku zderzenia kierujący samochodem ciężarowym trafił do szpitala w Jarocinie.

O godz. 20.59 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Jarocinie wpłynęło zgłoszenie o wypadku samochodu ciężarowego z pociągiem towarowym, do którego doszło na przejeździe kolejowym w miejscowości Golina. Do zdarzenia zadysponowano trzy zastępy straży pożarnej: JRG Jarocin, OSP Jarocin oraz OSP Golina. Po przybyciu na miejsce zdarzenia ratownicy zabezpieczyli teren działań. W wyniku zderzenia obu pojazdów, obrażeń doznał jedynie kierowca samochodu ciężarowego, który samodzielnie opuścił pojazd. Ratownicy udzielili osobie poszkodowanej kwalifikowanej pierwszej pomocy, która została przekazana przybyłemu na miejsce zdarzenia zespołowi ratownictwa medycznego i przetransportowana do szpitala powiatowego w Jarocinie. Samochód ciężarowy przewoził 20 sztuk bydła, które zostały ewakuowane do podstawionych pojazdów – informuje portal mł. asp. Bartosz Porażewski z Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie.

W czasie prowadzonych działań droga pomiędzy Goliną a Potarzycą  jak i szlak kolejowy Krotoszyn – Jarocin był zablokowany.  Drogę udrożniono chwile po godzinie 1 w nocy.

Siły i Środki na Miejscu Zdarzenia:

451[P]40 SLRt Renault Mascott – JRG Jarocin

459[P]28 SLRt Ford Transit – OSP  KSRG Golina

459[P]22 GBA 2,5/16 Man TGM 13.280 – OSP KSRG Jarocin

U461 Kia Cee`d II – KPP WRD Jarocin

U451 Fiat Stilo – KPP WRD Jarocin

„S” VW Crafter – ZRM Jarocin 1 2 3 4 5 6 7 8 9

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s