Jarocin – Kolejny wypadek na skrzyżowaniu

Wczoraj (19.10.2014) chwile po godzinie 16 doszło do kolejnego zderzenie samochodów na skrzyżowaniu ulic Kościuszki i Dąbrowskiego. W wyniku zderzenia 2 osoby zostały przetransportowane do szpitala w Jarocinie.

46 letni kierujący samochodem Fiat Stilo mieszkaniec powiatu Szamotulskiego nie zastosował się do znaku „ustąp pierwszeństwa”, na którym w tym czasie znajdował się samochód marki Renault Laguna kierowany przez mieszkankę Koźmina Wielkopolskiego. W wyniku, czego doprowadził do zderzenia obu pojazdów. W wyniku zderzenie 27 letnia pasażerka Laguny z obrażeniami kręgosłupa trafiła do szpitala w Jarocinie. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Kierującemu Fiatem policjanci zatrzymali uprawniania do kierowania za rażące naruszenie przepisów prawa o ruchu drogowym i narażenie na utratę zdrowia innych uczestników ruchu drogowego. Ponadto mężczyzna będzie odpowiadał za spowodowanie wypadku drogowego. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 3 – relacjonuje sierż. sztab. Agnieszka Zaworska – rzecznik prasowy Policji w Jarocinie.

Miejsce zdarzenia zabezpieczyli i uprzątnęli strażacy. Ponadto przed przyjazdem pogotowia udzieli kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym w zdarzeniu.

W dniu wczorajszym strażacy interweniowali również w Witaszycach oraz Cielczy gdzie doszło do zadymienia w budynku oraz w Dobieszczyźnie (gm. Żerków) gdzie doszło do pożaru transformatora wysokiego napięcia.

Siły i Środki na Miejscu Zdarzenia:

451[P]22 GBA 2,5/16 Man LE 14.220 – JRG Jarocin

451[P]40 SLRt Renault Mascott – JRG Jarocin

U461 Kia Cee`d II – KPP WRD Jarocin

U447 Fiat Ducato IV – KPP Jarocin

P53 Fiat Ducato IV – ZRM Jarocin

1 2 3 4 5 6 7

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s