Golina – O krok od tragedii

Dwie osoby trafiły do szpitala po zderzeniu pociągu towarowego z samochodem ciężarowym na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w miejscowości Golina. Na miejscu zdarzenia pracowały 4 zastępy straży pożarnej pogotowie ratunkowe oraz policja.

Zdarzenie miało miejsce dziś około godziny 13.20.  W momencie przyjazdu pierwszego zastępu z JRG Jarocin ciągnik siodłowy wraz z naczepą znajdował się w odległości 10 metrów od przejazdu kolejowego, na nieużytkach obok torowiska. Skład kolejowy pozostał na torowisku. Kierujący samochodem ciężarowym oraz maszynista opuścili pojazdy o własnych siłach przed przybyciem służb ratowniczych. Ratownicy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy kierowcy ciągnika siodłowego oraz maszyniście. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zespołu ratownictwa medycznego osoby poszkodowane zostały przekazane, następnie przetransportowane do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Jarocinie. Dalsze działania ratowników polegały na rozłączeniu akumulatora w samochodzie ciężarowym oraz sorpcji rozlanego oleju napędowego. Następnie ratownicy zabezpieczyli i oświetlili teren działań podczas przeładunku naczepy wypełnionej ziarnem kukurydzy. Po rozłączeniu i odholowaniu składu kolejowego usunięto pozostałości powypadkowe. – poinformował portal mł.asp. Bartosz Porażewski dyżurny Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie

W wyniku zderzenia uszkodzona została również trakcja kolejowa. Droga Golina – Potarzyca była zablokowana około 4 godzin. Policja wyznaczyła objazdy przez Siedlemin.

Siły i Środki na Miejscu Zdarzenia:

451[P]22 GBA 2,5/16 Man LE 14.220 – JRG Jarocin

451[P]40 SLRt Renault Mascott – JRG Jarocin

451[P]92 SLOp Mitsubishi Outlander – JRG Jarocin

459[P]28  SLRt Ford Transit – OSP KSRG Golina

459[P]29 GCBA 5/35 Man TGM 18.340 – OSP KSRG Golina

U451 Fiat Stilo – KPP WRD Jarocin

U450 Kia Cee`d II – KPP Jarocin

U449 Kia Cee`d II – KPP WRD Jarocin

P53 Fiat Ducato IV – ZRM Jarocin

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s