Jarocin – Pracowita niedziela straży pożarnej

Pod czas ostatniej służby jarocińscy strażacy wspierani przez jednostki ochotniczej straży pożarnej interweniowali łącznie w 5 zdarzeniach.

Do pierwszego zdarzenia doszło około godziny 10. Do stanowiska kierowania wpłynęło zgłoszenie z instalacji alarmowej o zadymieniu w budynku handlowo – usługowym na stacji Orlen przy ulicy poznańskiej. Prawdopodobną przyczyną załączenia się czujki był dym papierosowy. Na miejscu zdarzenia interweniowały 4 zastępy straży pożarnej.

Informacja o drugim zdarzeniu wpłynęła około godziny 12. Tym razem dwa zastępy strażaków udały się do budynku wielorodzinnego zlokalizowanego przy ulicy Park w Jarocinie. Mieszkanie ogrzewane było piecem kaflowym. Ustalono, że zadymienie nastąpiło w wyniku użytkowania piecyka junkers w łazience. Doszło nieszczelność przewodu odprowadzającego spaliny z  piecyka. Odłączony został dopływ gazu na zaworze przy piecu poinformował portal st.kpt. Adam Łuczak z Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie.

Przed godziną 19 tym razem strażacy udali się wypadku, który wydarzył się w ciągu drogi krajowej nr. 12 w miejscowości Jaraczewo. Na miejscu zdarzenia doszło do zderzenie samochodu osobowego z samochodem ciężarowym. W wyniku zdarzenia na szczęście nikt nie został poszkodowany. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, rozłączeniu akumulatorów w rozbitym pojeździe oraz uprzątnięciu pozostałości po kolizyjnych. W czasie prowadzanych działań ruch odbywał się wahadłowo. Utrudnia trwały około półtorej godziny.

Po północy wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego w jednym z Jarocińskich komisów. Dzięki szybkiej interwencji strażaków ogień nie przeniósł się na inne pojazdy stojące obok. Na miejscu zdarzenia oprócz straży pożarnej pracowali również policjanci.

Piąte jak i ostatnie zdarzenia miało miejsce w Jarocinie na ulicy Sudeckiej. Doszło tam do wypadku Opla Meriva. W wyniku zdarzenia jedna osoba trafiła do szpitala.

1 2 3 4 5

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s