Poza Powiatem: Pleszew – Pożar stolarni

Wczoraj (24.02.2015r.) około godziny 20.30 doszło do pożaru stolarni przy ulicy Piaski w Pleszewie. Na miejscu zdarzenia pracowało 13 zastępów straży pożarnej.

Jak informuje Państwowa Straż Pożarna w Pleszewie w komunikacie umieszczonym na swojej stronie – Gdy na miejsce dotarły pierwsze zastępy strażaków, płomienie wychodziły już na zewnątrz budynku. Pierwsza faza działania straży pożarnej polegała na podaniu prądów gaśniczych piany i wody w natarciu do wnętrz pomieszczeń objętych pożarem. Z uwagi na w pełni już rozwinięty pożar, obejmujący całą powierzchnię zakładu i bardzo wysoką temperaturę, kierujący działaniami podjął decyzję o wycofaniu ratowników z płonącego obiektu. Dalsze działania gaśnicze prowadzone były z zewnątrz. W miarę docierania na miejsce kolejnych jednostek straży pożarnej zwiększano ilość podawanych prądów wody w natarciu, co pozwoliło na skuteczne ograniczenie dynamiki pożaru i niedopuszczenie do rozprzestrzeniania się ognia na sąsiednie budynki. W celu zapewnienia ciągłości podawania środków gaśniczych na miejsce zadysponowano cysternę z wodą, z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Pleszewie oraz zwiększono ciśnienie w miejskiej sieci wodociągowej.

Po opanowaniu pożaru strażacy kamerą termowizyjną sprawdzili czy nie ma już ukrytych zarzewi ognia. Konieczna była również rozbiórka części spalonego budynku oraz wyniesienie na zewnątrz nadpalonych elementów i maszyn. W działaniach trwających ponad pięć godzin udział brało 13 zastępów straży pożarnej i 52 strażaków z terenu powiatu.

1 2 3 4 5

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s