Cielcza – Tragedia w środku lasu

Około godziny 17 w lesie na terenie Cielczy doszło do tragicznego w skutkach wypadku. Podczas próby wyciągnica przyczepy załadowanej drzewem doszło do wywrócenia się ciągnika. W wyniku zdarzenia jedna osoba zginęła na miejscu.

O godzinie 17 Komenda Powiatowa Policji w Jarocinie została powiadomiona przez ratownictwo w Kaliszu o wypadku w lesie w miejscowości Cielcza. Jak ustalono 47 letni mieszkaniec Cielczy wraz z sąsiadem ładował drewno na przyczepkę dwu kołową zamocowaną do ciągnika. Przyczepka ugrzęzła i podczas próby jej wyciagnięcia przyczepką przeważyła się i pociągła za sobą ciągnik, który przewrócił się do tyłu przygniatając mężczyznę siedzącego za jego kierownicą. Niestety mężczyzna ten poniósł śmierć na miejscu.  W sprawie wypadku prowadzone jest śledztwo pod nadzorem prokuratury Rejonowej w Jarocinie – poinformował portal sierż. Sztab. Maciej Kaczmarek – oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalono, że w wyniku prac transportowych drewna przewróceniu uległ ciągnik rolniczy przygniatając kierowcę pojazdu. Obecny na miejscu lekarz po przeprowadzonym badaniu stwierdził zgon kierowcy. Działania ratowników polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia. Po wykonaniu czynności dochodzeniowych prowadzonych pod nadzorem prokuratora pojazd stopniowo ustawiono na koła przy użyciu sprzętu hydraulicznego, jednocześnie uwalniając zakleszczonego mężczyznę. – relacjonuje portalowi mł.asp. Bartosz Porażewski dyżurny Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie

Działania na miejscu zdarzenia trwały około trzech godzin

Siły i Środki na Miejscu Zdarzenia:

451[P]40 SLRt Renault Mascott – JRG Jarocin

451[P]92 SLRr Mitsubishi Outlande – JRG Jarocin

459[P]22 GBA 2,5/16 Man TGM 13.280 – OSP KSRG Jarocin

459[P]23 SLRt Ford Transit – OSP KSRG Cielcza

S34 VW Crafter – ZRM Jarocin

Policja

Prokurator

1 2 3 4 5

Reklamy

3 thoughts on “Cielcza – Tragedia w środku lasu

  1. koledzy pamiętajmy zawsze o bhp nawet w życiu osobistym ale co do reportażu to drzewo rośnie a drewno się ładuje na przyczepę….

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s