Poza Powiatem: Zduny – Wykolejone cysterny z płynnym asfaltem

W sobotę (07.03.2015) kwadrans przed godzina 21 krotoszyńscy strażacy zostali powiadomieni o wykolejeniu się cystern na stacji kolejowej w Zdunach (pow. Krotoszyński gm. Zduny). Na miejsce zdarzenia skierowano po dwa zastępy z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej w Krotoszynie oraz z Ochotniczej Straży Pożarnej w Zdunach.

Po przyjeździe na miejsce ratowników okazuje się doszło do wykolejenia trzech wagonów – cystern przewożących płynny asfalt. Jedna z cystern przewróciła się na bok, na skutek tego doszło do niewielkiego rozszczelnienia. Strażacy zabezpieczyli oraz oświetlili teren działań. Wyciek substancji z cysterny ograniczono oraz zabezpieczono poprzez podwieszenie wiader pod miejscem rozszczelnienia. Do czasu przybycia właściciela cystern nadzorowano na bieżąco miejsce zdarzenia. – Poinformował portal bryg. Mariusz Przybył z Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie.

uwagi na niską temperaturę oraz warunki panujące na terenie akcji zadysponowano z JRG Krotoszyn namiot pneumatyczny. Działania na miejscu zdarzenia trwały łącznie ponad dziesięć godzin.

9 8 7 6 5 1 2 3 4

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s