Roszków – Wypadek na skrzyżowaniu

We wtorek (21.04.2015) Chwile przed godzina 8 na skrzyżowaniu w miejscowości Roszków doszło od zderzenie samochodu dostawczego z samochodem osobowym. W wyniku zdarzenia kierująca samochodem osobowym została przewieziona do szpitala powiatowego w Jarocinie.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zabezpieczono teren prowadzonych działań. W wyniku wypadku drogowego poszkodowana została jedna osoba, której ratownicy Państwowej Straży Pożarnej udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy. Następnie została ona przekazana przybyłemu na miejsce zdarzenia zespołowi ratownictwa medycznego i przetransportowana do szpitalnego oddziału ratunkowego w Jarocinie. W dalszej kolejności ratownicy rozłączyli akumulatory oraz posypali wyciekłe płyny eksploatacyjne sorbentem. Podczas prowadzonych działań ruch na drodze powiatowej został wstrzymany. Po czynnościach dochodzeniowych prowadzonych przez Policję strażacy zabezpieczyli załadunek uszkodzonych samochodów na pojazdy pomocy drogowej, usunęli pozostałości po kolizyjne oraz kierowali ruchem, który po odblokowaniu drogi powiatowej odbywał się wahadłowo. – Powiedział portalowi mł.asp. Bartosz Porażewski – dyżurny Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie.

Jak informuje rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie sierż. Sztab. Agnieszka Zaworska – Kierujący samochodem Iveco Daily, mieszkaniec gminy Jarocin, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej jadąc od Jarocina do Roszkowa doprowadził do zderzenia z autem osobowym, jadącym z Jarocina w kierunku Noskowa, którym kierowała kobieta, 38 – letnia mieszkanka gminy Jarocin. Kierująca osobówką trafiła do szpitala gdzie stwierdzono obrażenia powyżej dni 7. Kierujący pojazdami byli trzeźwi Kierowca Iveco będzie odpowiadał za popełnienie przestępstwa spowodowania wypadku drogowego.

Utrudnienia na drodze Roszków – Nosków trwały około półtorej godziny.

Siły i Środki na Miejscu Zdarzenia:

451[P]40 SLRt Renault Mascott – JRG Jarocin

457[P]02 GBA 2.5/15 Star 12.157 – OSP Nosków

U449 Kia Cee`d II – KPP WRD Jarocin

U460 Opel Astra – KPP Jarocin

P53 Fiat Ducato IV – ZRM Jarocin

Pomoc Drogowa

1 2 3 4 5 6 7 8

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s