Sucha – Wymuszenie pierwszeństwa przyczyną zderzenia na niebezpiecznym skrzyżowaniu

12 – letnie dziecko trafiło do szpitala po zderzeniu Fiata Seicento i Opla Astry, do jakiego doszło 2 maja około godziny 18 na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej 443 z drogą powiatową w miejscowości Sucha (gm. Żerków)

Kierująca Fiatem Seicento – mieszkanka powiatu pleszewskiego jadąc do strony Kotlina nie ustąpiła pierwszeństwa Oplowi Astrze, którym kierował mieszkaniec powiatu wrzesińskiego. W wyniku zderzenia do szpitala trafił 12 letni pasażer Fiata. Mieszkance powiatu pleszewskiego zatrzymano uprawnienia do kierowania pojazdami.  Za popełnione wykroczenie policjanci skierują wniosek o ukaranie do sądu. – Powiedziała portalowi Sierż. Sztab. Agnieszka Zaworska – rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie.

Na miejsce zdarzenia zadysponowany również został zastęp straży pożarnej. Działania na miejscu zdarzenia polegały na uprzątnięciu pozostałości po kolizyjnych, neutralizacji wycieków płynów eksploatacyjnych oraz kierowaniu ruchem wahadłowym.

Utrudnienia na drodze wojewódzkiej 443 trwały około 2 godzin.

W trakcie prowadzanych działań przez policje w wyniku nie zastosowania się do poleceń funkcjonariuszy wydziału ruchu drogowego do kontroli został zatrzymany VW Golf. Badanie trzeźwości wykazało u 30 letniego kierującego 2,24 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Ponadto mieszkaniec powiatu jarocińskiego nie posiadał uprawnień od kierowania pojazdem.

Siły i Środki na Miejscu Zdarzenia:

459[P]64 GBA 2,5/16 Daf 1500 Turbo – OSP KSRG Dobieszczyzna

U449 – Kia Cee`d II – KPP WRD Jarocin

Pogotowie Ratunkowe

7 2 1 6 5 4 3

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s