Jarocin – Nowy sprzęt na wyposażeniu jednostki ratowniczo – gaśniczej

W ostatnim czasie jarocińska jednostka ratowniczo – gaśnicza wzbogaciła się o nowy ciężki pojazd ratowniczo – gaśniczy oraz przyczepę specjalną z motopompą do wody zanieczyszczonej.  Koszt zakupów to ponad 1 mln złotych.

Ciężki samochód ratowniczo gaśniczy został zabudowany na podwoziu MAN TGS 26.440 Przez firmę Stolarczyk z Kielc. W Skład zabudowy pożarniczej wchodzi zbiornik na wodę o pojemności 9500 litrów, zbiornik na środek pianotwórczy o pojemności 950 litrów, autopompa Stolarczyk o wydajności 5000 litrów na minutę, działko wodno – pianowe Stolarczyk DWP 32 o wydajności 3200 litrów na minutę. W pojeździe zamontowano również maszt oświetleniowy w technologii LED, linię szybkiego natarcia. MAN wyposażony jest w 440 konny silnik napęd 6×6 a jego kabina pomieści 3 ratowników. Koszt pojazdu to około 950 tyś złotych,  z czego 80% to dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

 

Przyczepę specjalną z motopompą została dostarczona przez firmę ZAMET Głowno. Zespól pompowy stanowi pompa Pionieer Pump model PP66S12 a jednostką napędową jest 4 cylindrowy turbodiesel CATERPILLAR model C 4,4 o mocy 62 kW. Maksymalna wydajność pompy przy głębokości ssania 1,5 metra wynosi 7750 lirów na minutę przy ciśnienia 2 bar oraz przy głębokości ssania 6 metrów 4150 litrów na minutę również przy ciśnieniu 2 barów. Średnica zanieczyszczeń według danych producenta wynosi 76 mm. Koszt przyczepy wraz z pompą to około 160 tyś złotych.

Sprzęt, który pozyskali jarocińscy strażacy znacząco wzmocni ich flotę sprzętową, które stanowi łącznie 10 pojazdów oraz 7 przyczep.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s