Pleszew – Nowa ciężka Scania w służbie pleszewskich strażaków

Na początku października do jednostki ratowniczo – gaśniczej w Pleszewie trafił nowy ciężki samochód ratowniczo – gaśniczy. Koszt pojazdu to 982 800 tyś zł z czego 776 000 tyś zł to dofinansowania z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007  – 2013.

Pojazd zbudowano przez firmę ISS Wawrzaszek na podwoziu marki Scania P410. W skład zabudowy pożarniczej wchodzi zbiornik na wodę o pojemności 7000 litrów, zbiornik na środek pianotwórczy o pojemności 700 litrów, autopompa szwedzkiej firmy RUBERG o wydajności 4000 litrów na minutę, działko wodno-pianowe POHORJE MIRJA o wydajności 3200 litrów na minutę. W pojeździe zamontowano również maszt oświetleniowy w technologii LED, linie szybkiego natarcia, wyciągarkę linową POWERWINCH o uciągu 8 ton. Scania wyposażona jest w 410 konny silnik oraz w napęd 6×6 kabina pojazd pomieści maksymalnie 6 ratowników. Dodatkowo w kabinie dla załogi jak i dowódcy w oparciach zamontowano uchwyty do aparatów ochrony dróg oddechowych.

Pojazd poprawi skuteczność działania podczas katastrof o charakterze naturalnym i cywilizacyjnym poprzez usprawnienie systemu ratowniczego. Scania zastąpiła trzynastoletniego Star 15.227 który trafił do OSP Dobrzyca.

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s