Golina – Wypadek na skrzyżowaniu

4 osoby poszkodowane i dwa rozbite to bilans zderzenia, do jakiego doszło na skrzyżowaniu drogi powiatowej z drogą krajową nr.15 w miejscowości Golina (gm. Jarocin). Na miejscu zdarzenia pracowały 3 zastępy straży pożarnej, policja oraz pogotowie ratunkowe.

Z informacji, które uzyskaliśmy od rzecznika prasowego jarocińskiej policji wynika, że 20 letnia mieszkanka gminy Jaraczewo kierująca samochodem osobowym marki Rover 600 wyjeżdżając z ulicy Dworcowej nie ustąpiła pierwszeństwa i doprowadziła do zderzenia z Peugeotem Partnerem, którym kierował 27 letni mieszkaniec gminy Jarocin. W wyniku zderzenia 4 osoby trafiła do szpitali w Jarocinie oraz Krotoszynie. Kierujący Peugeotem był trzeźwy od kierującej Roverem pobrano krewa do badań na zwartość alkoholu.

Wypadkowi uległy dwa samochody osobowe, którymi podróżowało łącznie 5 osób. Do zdarzenia zadysponowano 3 zastępy ratowniczo-gaśnicze. W celu uwolnienia osób poszkodowanych z rozbitego pojazdu niezbędne okazało się użycie sprzętu hydraulicznego. Wszystkim osobom poszkodowanym strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy i przekazali przybyłym na miejsce Zespołom Ratownictwa Medycznego z Jarocina i Krotoszyna. Działania ratowników polegały również na zabezpieczeniu i oświetleniu terenu działań, odłączeniu zasilania w pojazdach, zneutralizowaniu płynów eksploatacyjnych oraz usunięciu pozostałości po kolizyjnych – relacjonuje st. Asp. Arkadiusz Naglak z Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie.

Działania na miejscu zdarzenia trwały około 3 godzin. W czasie czynności dochodzeniowych prowadzonych przez policje ruch na drodze krajowej nr. 15 był wstrzymany. Po zakończonych oględzinach wprowadzono ruch wahadłowy.

Siły i Środki na Miejscu Zdarzenia:

451[P]40 SLRt Renault Mascott – JRG Jarocin

459[P]28 SLRt Ford Transit – OSP KSRG Golina

459[P]29 GCBA 5/32 Man TGM 18.340 – OSP KSRG Golina

U445 Opel Astra – KPP Jarocin

U449 Kia Cee`d II – KPP Jarocin

Fiat Stilo – KPP Jarocin

Fiat Brava – KPP Jarocin

P04 05 S VW Crafter – ZRM Jarocin

P04 12 P Fiat Ducato – ZRM Jarocin

P04 16 P VW Crafter – ZRM Krotoszyn (Zespół stacjonuje w Koźminie Wielkopolskim)

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s