Witaszyczki – Wypadek na skrzyżowaniu z drogą powiatową

Do zdarzenia doszło w minioną środę (03.02.2016r.) około godziny 19. W wyniku zderzenia dwóch samochodów osobowych jedna osoba została przewieziona do szpitala w Jarocinie.

Kierująca Renault Megane mieszkanka gminy Jarocin wyjeżdżając z drogi powiatowej nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu jadącemu od strony Jarocina Mercedesowi, którym kierował mieszkaniec powiatu ostrzeszowskiego i doprowadziła do zderzenia czołowo – bocznego w wyniku, czego Renault dachowało a 47 – letnia pasażerka mercedesa doznała obrażeń ciała i została przewieziona do szpitala. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi a sprawca za spowodowanie wypadku odpowie przed sądem. – Powiedziała portalowi mł. Asp. Agnieszka Zaworska – rzecznik prasowy jarocińskiej policji.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia zabezpieczono i oświetlono teren prowadzonych działań. W pojazdach rozłączono akumulatory. Osobie poszkodowanej udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy, następnie przekazano przybyłemu na miejsce Zespołowi Ratownictwa Medycznego i przetransportowano karetką do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Jarocinie. Ruch na drodze odbywał się wahadłowo. Pozostałości po kolizyjne usunięto z jezdni, a rozlane płyny eksploatacyjne posypano sorbentem.- Relacjonował st. kpt. Adam Łuczak z Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie.

Utrudnienia na drodze krajowej nr.11 trwały około 1,5 godziny.

Siły i Środki na Miejscu Zdarzenia:

451[P]22 GBA 2,5/16 Man LE 14.220 – JRG Jarocin

P04 12 „P” Fiat Ducato – ZRM Jarocin

U449 Kia Cee`d II – KPP WRD Jarocin

U450 Kia Cee`d II – KPP Jarocin

Pomoc Drogowa

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s