Jarocin – Otwarcie nowej siedziby policji

Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Tomasz Trawiński dokonał wczoraj (16.02.2016r.) uroczystego otwarcia nowej Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie. Inwestycję zrealizowano w całości ze środków pochodzących z Programu Standaryzacji Komend i Komisariatów Policji. Policjanci z Jarocina, po 80-latach powołania tej jednostki, mają w końcu własną, przestronną i nowoczesną siedzibę. Obiekt spełnia nowoczesne standardy techniczne i funkcjonalne. Uroczystość poprzedziła msza święta w kościele p.w. Św. Marcina.

W uroczystym otwarciu nowej siedziby jarocińskich policjantów wzięli udział m.in.:

– mł. insp. Małgorzata Borowik – Dyrektor Biura Logistyki Policji.

– Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu insp. Tomasz Trawiński

– Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Poznaniu – mł. insp. Konrad Chmielewski

– komendanci miejscy i powiatowi policji,

– Starosta Jarociński Bartosz Walczak, burmistrzowie, wójt z powiatu jarocińskiego.

– Biskup Senior Stanisław Napierała

– przedstawicieli służb, mundurowych, wymiaru sprawiedliwości oraz uczniów z klas mundurowych Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Jarocinie

Uroczystość uświetniła Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu oraz Kompania Honorowa komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu. Podczas wystąpień, zaproszonych gości usłyszeć można było ogromne zadowolenie oraz dumę w związku z ukończeniem inwestycji. Po przeciągu wstęgi przez zaproszonych gości oraz poświęceniu budynku przez Biskupa Seniora Stanisława Napierałę w asyście księży prałatów: Stefana Komorowskiego – kapelana wielkopolskiej Policji i Dariusza Matusiaka – miejscowego proboszcza, Komendant Powiatowy Policji w Jarocinie mł. insp. Krzysztof Rzepczyk zaprosił zebranych gości do zwiedzenia pomieszczeń, w których, na co dzień pracować będą policjanci.

Nowy budynek komendy powstał na działce przekazanej przez Starostwo Powiatowe w Jarocinie. Budowę rozpoczęto we wrześniu 2014 r. Obiekt otrzymał całkowicie nowe wyposażenie i sprzęt teleinformatyczny. Dotychczasowy stary budynek był niefunkcjonalny, za mały dla stu czternastu policjantów i nie spełniał wymogów dla budynków użyteczności publicznej. Nowa komenda jest przyjazna i dostępna dla osób niepełnosprawnych.

Nowa komenda mieści się teraz przy ulicy Bohaterów Jarocina 15 ( droga Jarocin – Wola Książęca).

 

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s