III Zawody w Ratownictwie w Ramach Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy Golina – Witaszyce 2016

W minioną sobotę (17.09.2016r.) odbyły się III Zawody w Ratownictwie w Ramach Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy Golina – Witaszyce 2016. Organizatorami tego wydarzenia była Ochotnicza Straż Pożarna w Golinie oraz w Witaszycach.

Na uczestników czekali pozoranci z realistycznymi, krwawiącymi ranami wymagający udzielenia kwalifikowanej pierwszej pomocy podczas siedmiu rożnych zdarzeń, które rozgrywały się na terenie Goliny

1 Zasłabnięcie kierowcy (cukrzyka) samochodu ciężarowego spowodowało przejechanie drugiego mężczyzny.

2 Motocyklista wjeżdża w grupę pieszych pielgrzymów doznając obrażeń, dodatkowo poszkodowanymi są zakonnica ze złamaniem otwartym kości udowej i krwawieniem z tętnicy oraz ksiądz przewodnik, który zemdlał.

3 Mężczyzna zostaje wyrzucony z jadącego składu pociągu osobowego, dodatkowo ma wbity nóź w klatkę piersiową, leży gdzieś na skarpie.

4 Mężczyzna z podejrzeniem zawału wpada do wykopu, po jego ewakuacji dochodzi do nagłego zatrzymania krążenia

5 Zderzenie drogowe samochodu osobowego i rowerzysty, z pojazdu ulatnia się gaz, w którym znajduje się nieprzytomna osoba, rowerzysta jest agresywny, pod wpływem alkoholu.

6 Mężczyzna w warsztacie przebija sobie rękę prętem, po chwili przybiega jego żona z zakrztuszonym dzieckiem na rękach.

 

7 Na terenie gospodarstwa rolnego dochodzi do wypadku z udziałem maszyny rolniczej oraz wycieku środków chemicznych, kobieta próbuje pomóc poszkodowanemu.

Dodatkowo w ramach zawodów odbyła się lekcja anatomii gdzie w czasie dwóch minut należało opisać czynności podczas badania urazowego czy NZK i Test złożony z pytań z egzaminu KPP.

Ostatecznie miejsce pierwsze zajęło OSP Doruchów, drugie OSP Witkowo i trzecie Zakładowa Grupa Ratownicza Reckitt Benckiser Production Poland Sp. z o.o – Nowy Dwór Mazowiecki. W zmaganiach udział wzięli również druhowie z OSP Mieszków, OSP Baranów, OSP Rybno, OSP Lubawa, OSP Krotoszyn, OSP Kaszczor.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s