Poza Powiatem – Miąskowo: Zderzenie autobusu z samochodem osobowym. [ZDJĘCIA + WIDEO]

Dziś około godziny 15 na 323 kilometrze drogi krajowej nr.11 w miejscowości Miąskowo (pow. Średzki gm. Krzykosy) doszło do zderzenia autobusu z samochodem osobowym w wyniku zderzenie do szpitali w Środzie oraz Jarocinie trafiło łącznie 11 osób.

Z informacji uzyskanych od rzecznika policji wynika, że doszło do czołowego zderzenia samochodu osobowego Volkswagen Passat z autobusem w zdarzeniu ucierpiało również inne auto Volkswagen Golf. Autobusem podróżowała młodzież gimnazjalna z powiatu Pleszewskiego. Do szpitala przewieziono Kierującego autobusem, Opiekunów 6 uczennic do szpitala w Środzie oraz jedną do szpitala w Jarocinie, do szpitala również trafiła kierująca Passatem wraz z 5 miesięcznym dzieckiem.  

Na miejsce zdarzenia zostało zadysponowane 7 zastępów straży pożarnej. Działania na miejscu zdarzenia polegały na zabezpieczeniu miejsca wypadku, udzielaniu pomocy osobom rannym w tym zdarzeniu. Po zabraniu pojazdów z miejsca wypadku zneutralizowano wycieki płynów eksploatacyjnych. – Powiedział portalowi mł. Bryg. Bogusław Podgórski z Państwowej Straży Pożarnej w Środzie Wielkopolskiej.

Działania na miejscu zdarzenia trwały około 4 godzin. Na miejscu zdarzenia pracował również biegły z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych. Dalsze śledztwo w sprawie wypadku prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Środzie Wielkopolskiej pod nadzorem prokuratora.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s