Witaszyce – Zatrucie w gimnazjum. Interweniował Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego

Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego z Ostrowa Wielkopolskiego, 2 karetki pogotowia z powiatu jarocińskiego i pleszewskiego, 6 zastępów straży pożarnej w tym 1 zastęp rozpoznania chemicznego z Ostrowa Wielkopolskiego – to ilość służb, jakie zostały zadysponowane do Gimnazjum w Witaszycach, z którego dziś przed południem zgłoszono złe samopoczucie kilku uczniów.  Do szpitali w Ostrowie i Jarocinie trafiło 3 uczniów.

Początkowo zgłoszenie dotyczyło zabezpieczenia lądowiska dla śmigłowca lotniczego pogotowia ratunkowego. Sytuacja na miejscu zdarzenia była dość dynamiczna. Liczba osób, które uskarżały się na dolegliwości zbliżone do objawów zatrucia tlenkiem węgla rosła ostatecznie 21 osób zgłosiło złe samopoczucie.  Jedna osoba została przetransportowana śmigłowcem do szpitala w Ostrowie, dwie osoby zostały przetransportowane do szpitala w Jarocinie pozostałe osoby zostały przekazane rodzicom. – Powiedział portal asp. Mariusz Banaszak oficer prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie.

Pierwszy zastęp, który dotarł na miejsce przeprowadził badania dostępnym miernikiem nie wykazał on obecności tlenku węgla w powietrzu siarkowodoru jak i gazów palnych. Badania przeprowadził również zastęp rozpoznania chemicznego z Ostrowa Wielkopolskiego i również nie wykazał żadnych substancji.  – dodał

Pierwsze czynności policji na miejscu zdarzenia polegały na zabezpieczeniu miejsca lądowania śmigłowca, następnie zabezpieczeniu miejsca przed dostawaniem się osób postronnych do budynku szkoły, które mogłyby utrudniać czynności wykonywane przez państwową straż pożarną. Uczniowie, którzy zaczęli się uskarżać na złe samopoczucie lekcje wcześniej przebywali na Sali gimnastycznej, dlatego jako pierwsza została sprawdzona czy tam nie doszło do rozszczelnienia bądź wydzielania dwutlenku węgla – informuje mł. Asp. Agnieszka Zaworska rzecznik prasowy jarocińskiej policji.

Działania na miejscu zdarzenia trwały około 3 godzin.

Siły i Środki na Miejscu Zdarzenia

451[P]22 GBA 2,5/16 Man LE 14.220 – JRG Jarocin

451[P]40 SLRt Renault Mascott – JRG Jarocin

451[P]92 SLOp – Mitsubishi Outlander – JRG Jarocin

459[P]22 GBA 2,5/16 Man TGM 13.240 – OSP KSRG Jarocin

459[P]25 GBA2,5/16 Man TGM 13.280 – OSP KSRG Witaszyce

531[P]64 SLRchem Mercedes Sprinter – JRG Ostrów Wielkopolski

SP-DXB Ratownik 21 – HEMS Ostrów Wielkopolski

P0412 „S” VW Crafter – ZRM Jarocin

P0428 „P” Fiat Ducato – ZRM Pleszew

KPP Jarocin

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s