Zmarł mł. bryg. Marian Tomczak – Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Jarocinie

1

Z głębokim żalem zawiadamiamy, iż 17 grudnia 2016 roku zmarł nagle Zastępca Komendanta Powiatowego PSP w Jarocinie mł. bryg. Marian Tomczak.

Służbę w ochronie przeciwpożarowej rozpoczął 1 września 1979 roku jako Kadet Szkoły Chorążych Pożarnictwa. Od 1 sierpnia do 31 grudnia 1981r. pełnił służbę w Komendzie Wojewódzkiej Straży Pożarnych w Kaliszu, następnie przeniesiony został do Komendy Rejonowej Straży Pożarnej w Pleszewie.

Z jarocińską komendą związany był od 1 lipca 1992r., gdzie wraz z rodzącą się Państwową Strażą Pożarną rozpoczął wytężoną pracę na rzecz poprawy warunków ochrony przeciwpożarowej oraz zabezpieczenia operacyjnego podległego obszaru chronionego. Dowodem uznania jego zasług było powołanie z dniem 1 czerwca 1994r. na stanowisko zastępcy komendanta rejonowego, a po reformie administracji w 1999r., zastępcy komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie.

Przez kolejne lata awansował na wyższe stopnie służbowe oraz podnosił kwalifikacje zawodowe, m. in. w 2010 roku ukończył w Szkole Głównej Służby Pożarniczej w Warszawie studia podyplomowe dla strażaków ubiegających się o zajmowanie stanowisko oficerskich związanych z kierowaniem działaniami ratowniczymi.

Jego charakterystycznymi cechami były profesjonalizm, umiejętność kierowania zespołem oraz  kreowanie właściwych stosunków międzyludzkich. Bardzo koleżeński, cieszył się ogromnym autorytetem wśród załogi, druhów z ochotniczych straży pożarnych oraz osób współpracujących z tutejszą komendą. Wszystkie zadania realizował zawsze w pełni zaangażowany, nastawiony na zamierzony efekt.

Przez cały okres swojej służby dał się poznać jako zawodowiec w pełni znaczenia tego słowa, przed którym strażackie rzemiosło nie miało tajemnic.

W trakcie wieloletniej służby mł. bryg. Marian Tomczak został odznaczony i wyróżniony między innymi:

  • Brązowym Krzyżem Zasługi,
  • Srebrną Odznaką „Zasłużony Dla Ochrony Przeciwpożarowej”,
  • Brązowym Medalem „Za Zasługi Dla Obronności Kraju”,
  • Brązowym, Srebrnym i 2-krotnie Złotym Medalem „Za Zasługi dla Pożarnictwa”

Informacja o uroczystościach pogrzebowych śp. mł. bryg. Mariana Tomczaka przekazana zostanie w późniejszym terminie.

Opracowanie: asp. Mariusz Banaszak Źródło http://www.jarocin.psp.wlkp.pl

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s