Jarocin – Eliminacje Gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej Gminy Jarocin

W Piątek (03.03.2017r.) w świetlicy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie przeprowadzono eliminacje miejsko – gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Celem konkursu jest popularyzacja przepisów przeciwpożarowych i zagadnień z zakresu ochrony ludności, bezpieczeństwa publicznego oraz poszerzenie wiedzy związanej z udzielaniem pierwszej pomocy przedlekarskiej wśród dzieci i młodzieży szkolnej.

Organizatorami eliminacji była Zarząd Oddziału Miejsko – Gminne Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP, przy współudziale dyrekcji szkół, samorządów terytorialnych oraz Komendy Powiatowej PSP w Jarocinie, której strażacy opracowali pytania i dokonali oceny uczestników konkursu.

Dla zwycięzców poszczególnych grup wiekowych zakupiono atrakcyjne nagrody książkowe, sprzęt multimedialny i akcesoria sportowe. Nagrody ufundowane zostały przez Urząd Gminy w Jarocinie Uczestnicy otrzymali także pamiątkowe dyplomy.

Ponadto dla uczestników oraz opiekunów została przeprowadzona pogadanka w ramach prewencji społecznej. Wyjaśniono czym jest tlenek węgla, jakie objawy mogą sugerować śmiertelne niebezpieczeństwo ze strony czadu oraz jak należy postępować w przypadku zatrucia.

Przedstawiono wybrane obowiązki spoczywające na właścicielach i zarządcach budynków, a także zachęcono do udziału w konkursie kalendarzowym organizowanym przez KG PSP.

Do eliminacji powiatowych, które odbędą się 20 marca 2017r. o godz. 10.00 w świetlicy KP PSP w Jarocinie zakwalifikowali się poniżej wymienieni uczniowie:

GMINA JAROCIN:

I grupa wiekowa (szkoły podstawowe)

 1. Natalia Kałmucka
 2. Karolina Lewandowska
 3. Przemysław Hybiak

 II grupa wiekowa (gimnazja)

 1. Klaudia Wojtczak
 2. Dominika Hybiak
 3. Anna Frąckowiak
 4. Ewa Poprawska

 III grupa wiekowa (szkoły ponadgimnazjalne)

 1. Adrian Walczak
 2. Marcin Bryll
 3. Krzysztof Hybiak
 4. Adrian Michałkiewicz

Tekst: sekc. Adrian Augustyniak , Mateusz Szelejewski/ KP PSP Jarocin

Foto: Adam Majewski/ Jarocin112

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s