Siedlemin – Z promilami w traktor

W ubiegłą sobotę (27.05.2017R.) chwile po godzinie 20 doszło do zderzenia samochodu osobowego z ciągnikiem rolniczym. W wyniku zderzenia jedna osoba trafiła do szpitala w Jarocinie.

O godz. 20.10 policjanci Zespołu Ruchu Drogowego jarocińskiej komendy zostali wysłani przez dyżurnego jednostki na zdarzenie drogowe z udziałem samochodu osobowego i ciągnika rolniczego w miejscowości Siedlemin. Na miejscu mundurowi ustalili, że kierujący samochodem osobowym marki Renault Laguna, jadąc z Goliny na prostym odcinku drogi zjechał na przeciwległy pas drogi i tam zderzył się z jadącym w jego kierunku ciągnikiem marki Ursus, którym kierował 45-letni mieszkaniec gminy Jarocin. Bardzo szybko ustalono także przyczynę, która spowodowała, że kierowca Laguny nie zauważył jadącego drogą ciągnika rolniczego. Był nią alkohol. Już w trakcie rozmowy z kierowcą osobówki policjanci wyczuli woń alkoholu. 37-latek został przebadany urządzeniem do pomiaru zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu. Wynik pozytywny. Mężczyzna miał w sobie ponad 2 promile alkoholu. – Relacjonuje mł.asp. Agnieszka Zaworska – rzecznik prasowy jarocińskiej policji.

             Na miejsce zadysponowano dwa zastępy straży pożarnej, pogotowie oraz policje. W wyniku zderzenia obrażeń ciała doznał kierujący samochodem osobowym. Ratownicy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu opatrując ranę głowy oraz stabilizując odcinek szyjny kręgosłupa.  Rannego ułożono na desce i przekazano przybyłemu na miejsce Zespołowi Ratownictwa Medycznego. Po przebadaniu przewieziono poszkodowanego do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Jarocinie. W pojazdach rozłączono akumulatory, pozostałości po kolizyjne usunięto z jezdni.  Podczas prowadzonych działań ruch był całkowicie zablokowany, utrudnienia w ruchu trwały ponad godzinę.  Po czynnościach dochodzeniowych prowadzonych przez policję pomoc drogowa zabrała pojazd osobowy z drogi.  Natomiast ciągnik rolniczy usunął właściciel. – Informuje na swojej stronie Państwowa Straż Pożarna w Jarocinie

Nieodpowiedzialna podróż 37-latka zakończyła się zatrzymaniem uprawnień do kierowania, holowaniem auta oraz zarzutami kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna nie uniknie także odpowiedzialności za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 3 do 15 lat.

Dodatkowo każdy kierowca, który został zatrzymany za jazdę po alkoholu, musi liczyć się z konsekwencjami finansowymi. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, niezależnie od orzeczonej kary, sąd będzie obligatoryjnie orzekał świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys.  złotych, w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się tego czynu, oraz nie mniejszej niż 10 tys.  złotych, gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości. W sprawach o wypadki drogowe spowodowane przez nietrzeźwych kierujących, sąd będzie obligatoryjnie orzekał nawiązkę w wysokości nie mniejszej niż 10 tys.  złotych.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s