Magnuszewice – Pożar stodoły. Dogaszanie trwało prawie 19 godzin.

Do dużego pożaru stodoły doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek. Spaleniu uległ budynek oraz znajdujące się w nim około 1200 balotów słomy.

 Po przybyciu na miejsce zdarzenia jeden odcinek działał w obronie na pobliskie zabudowania, natomiast drugi działał w natarciu podając prądy wody na palącą się stodołę. W chwili przybycia na miejsce SH sformowano trzeci odcinek bojowy, który działał w obronie dachów sąsiednich zabudowań. Sąsiedztwo linii średniego napięcia wymagało zachowania środków szczególnej ostrożności na miejsce zadysponowano pogotowie energetyczne. W czasie prowadzonych działań zawaleniu uległ szczyt budynku, który opadając uszkodził pobliskie słupy elektryczne i doprowadził do zerwania linii, co spowodowało, że ratownicy zostali wycofani do czasu potwierdzenia wyłączenia napięcia w linii energetycznej z miejsc zagrożonych przypadkowym porażeniem. W dalszej części działań ratowniczo – gaśniczych, w wyniku wysokiej temperatury budynek uległ zawaleniu. – Informuje na swojej stronie Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie.

W całej akcji ratowniczo – gaśniczej brało udział 15 zastępów Straży Pożarnej, która trwała 18 godzin i 54 minuty.

 

Dogaszanie pogorzeliska trwało również wczoraj. Do działań zadysponowano 3 zastępy straży pożarnej oraz ładowarkę teleskopową.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s