[POZA POWIATEM] Łaszew – Pożar składowiska odpadów

Około godziny 12 doszło do samozapłonu odpadów wielkogabarytowych składowanych na punkcie przeładunkowym w pod pleszewskim Łaszewie. Czarny dym widać było z kilkudziesięciu kilometrów.

Jak powiedział dla TVN24 prezes zarządu Przedsiębiorstwa Komunalnego w Pleszewie pan Grzegorz Knappe – Doszło do pożaru odpadów wielkogabarytowych zbieranych przez ostatnie 3 dni. Po obejrzeniu monitoringu wiemy, że był to samozapłon.  Ogień pojawił się o 11.57 i objął około 100 ton odpadów.

Praktycznie w samo południe doszło do pożaru na terenie wysypiska śmieci.  Na miejsce zdarzenia Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego w Pleszewie zadysponowało 10 zastępów straży pożarnej i 35 ratowników. Obecnie sytuacja jest opanowana trwa dogaszanie. Na początku zastaliśmy pożar w bardzo dużym rozwinięciu. Przez wysoką temperaturę oraz duże zadymienie strażacy musieli używać aparatów ochrony dróg oddechowych. Akcje na śmietniskach są długotrwałe dogaszanie potrwa jeszcze kilka godzin.  – Powiedział mł. Bryg. Waldemar Barański z Państwowej Straży Pożarnej w Pleszewie.

Początkowo ratownicy gasili pożar przy użyciu piany gaśniczej. Podawano około 5 prądów gaśniczych. Policja zabezpieczyła okoliczne drogi dojazdowe by zapewnić dojazd straży do miejsca zdarzenia.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s