[POZA POWIATEM] Wałków – Zderzenie samochodu osobowego z ciągnikiem rolniczym

Około 18 na 76 km drogi krajowej nr 15 w pobliżu Wałkowa  (gm. Koźmin Wlkp. pow. Krotoszyński) doszło do zderzenie samochodu osobowego z ciągnikiem rolniczym. W wyniku wypadku pojazdy zapaliły się.

O godz. 17.49 do stanowiska kierowania komendanta powiatowego PSP w Krotoszynie wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu samochodu osobowego z ciągnikiem rolniczym. Dyżurny na miejsce zadysponował pięć zastępów gaśniczych – dwa z JRG Krotoszyn, dwa z OSP Koźmin Wlkp. i jeden z OSP Wałków. Po przybyciu na miejsce i przeprowadzeniu rozpoznania KDR przekazał informację, że obydwa pojazdy stoją w płomieniach, osób poszkodowanych wewnątrz pojazdów nie było, znajdowały się poza pojazdami. Nasze działania polegały na podaniu prądów gaśniczych na palące się pojazdy, natomiast Zespół Ratownictwa Medycznego zajął się osobami poszkodowanymi w wypadku. W wyniku tego zdarzenia jedna osoba została przewieziona do Szpitalnego Oddziału Ratowniczego w Krotoszynie, a druga – kierujący ciągnikiem rolniczym – pozostał na miejscu. Na tę chwilę droga jest zablokowana – wskazuje Tomasz Patryas, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krotoszynie.

Zespół Ratownictwa Medycznego z Koźmina Wlkp. został zadysponowany do wypadku na trasie Wałków – Koźmin Wlkp. Niezwłocznie udał się we wskazane miejsce, docierając tam przed innymi służbami. Jeden z uczestników wypadku – kierowca samochodu osobowego – wymagał pomocy medycznej. Po przeprowadzeniu badania podmiotowego, przedmiotowego i urazowego kierownik zespołu podejrzewał uraz wielonarządowy. Pacjent został przewieziony do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Krotoszynie, w celu dalszej diagnostyki. Gdy karetka odjechała już z miejsca zdarzenia do działających tam służb zgłosił się kierowca ciągnika rolniczego, który uskarżał się na dolegliwości. Na miejsce zadysponowano, więc Zespół Ratownictwa Medycznego z Krotoszyna. Lekarz – kierownik zespołu przebadał pacjenta, stwierdził jednak, że mężczyzna nie wymaga hospitalizacji – mówi Jakub Nelle, rzecznik prasowy Zespołów Ratownictwa Medycznego działających przy SP ZOZ w Krotoszynie.

Droga w miejscu wypadku wciąż jest zablokowana w policja zorganizowała objazdy.

[AKTUALIZACJA 05.09.2018 10.37]

Jak wynika ze wstępnych – ustaleń 36 – letni kierujący Oplem Corsą na prostym odcinku drogi wyprzedzał kilka pojazdów, gdzie w tym samym czasie manewr skrętu w lewo wykonywał kierujący ciągnikiem rolniczym wraz z przyczepą specjalistyczną, 22 – letni mieszkaniec gminy Krotoszyn. W wyniku tego doszło do zderzenia, co spowodowało, że pojazdy uczestniczące w zdarzeniu uległy całkowitemu spaleniu. Kierujący Oplem trafił do szpitala – na szczęście jego obrażenia nie okazały się poważne. Kierujący byli trzeźwi. Dalsze postępowanie prowadzi Komisariat Policji w Koźminie Wielkopolskim – informuje asp. Piotr Szczepaniak – rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Krotoszynie.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s