Kotlin – Pożar piwnicy w budynku wielorodzinnym

W niedzielę (23.09.2018r.) około godziny 20.30 Doszło do pożaru piwnicy w jednym z bloków wielorodzinnych w Kotlinie. Na miejsce zdarzenia zadysponowano 4 zastępy straży pożarnej, policję, pogotowie energetyczne oraz gazowe.

Jak informuje asp. Mariusz Banaszak – rzecznik prasowy Komendy Państwowej Straży Pożarnej w Jarocinie – działania jednostek ochrony przeciwpożarowej polegały w pierwszej kolejności na zabezpieczeniu i oświetleniu terenu prowadzonych działań. Odłączono dopływ gazu oraz energii elektrycznej do obiektu. Ratownicy zabezpieczeni w sprzęt ochrony dróg oddechowych podali jeden prąd wody w natarciu na palące się wyposażenie piwnicy oraz zastosowano wentylację
nadciśnieniową przy użyciu wentylatora osiowego. Równolegle do prowadzonych działań gaśniczych ratownicy pomogli w opuszczeniu przez mieszkańców lokali mieszkalnych. Po zlokalizowaniu pożaru tlące się elementy wyposażenia piwnych zostały wyniesione na zewnątrz, gdzie były systematycznie dogaszane. Wszystkie pomieszczenia sprawdzono kamerą termowizyjną, która nie wykazała zagrożenia. Jako przypuszczalną przyczynę kierującym działaniem przyjął zwarcie instalacji elektrycznej.

Działania na miejscu zdarzenia trwały 1 godzinę 48 minut.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s