Nocny Tropiciel Szukamy i Ratujemy 2019

Za nami „Nocny Tropiciel SIR 2019” w Zdunach – I manewry poszukiwawczo – ratownicze. Akcję zorganizowało stowarzyszenie Szukamy i Ratujemy z Ostrowa Wlkp. przy współpracy OSP Zduny, a za stronę medyczną manewrów odpowiadał Transmed24 z Krotoszyna.

W akcji wzięło udział kilkanaście grup poszukiwawczych z Grupy Poszukiwawczej SiR, OSP Kobierno, OSP Cieszków, OSP Odolanów, OSP Karski, OSP Milicz, OSP Wtórek, OSP Aleksandria, OSP Dobrzyca, OSP Orpiszew, OSP Sośnie, OSP Perzyce, OSP Krotoszyn, OSP Konarzew, OSP Baszków, OSP Bestwin, OSP Zduny oraz obserwatorzy z PSP Ostrów Wlkp, PSP Krotoszyn oraz KPP Krotoszyn i straży leśnej. Manewry rozpoczęły się przy remizie OSP Zduny, gdzie przedstawiono scenariusz akcji.

Z Michałkowa wyruszył samolot Cessna 172, którym najprawdopodobniej podróżowały 4 osoby. Samolot rozbił się w okolicach Zdun. W międzyczasie doszło do wypadku samochodowego, w którym ucierpiały dwie osoby. Zadaniem uczestników manewrów było odnalezienie poszkodowanych i udzielenie im pierwszej pomocy. Pomagała w tym stworzona przez SIR aplikacja „Szukamy i Ratujemy” dzięki której w czasie rzeczywistym można było podzielić obszar na sektory i śledzić poszukiwania poszczególnych grup poszukiwawczych. Całość akcji koordynowana była z Mobilnego Centrum Koordynacji Poszukiwań.

Po odnalezieniu wszystkich poszkodowanych wszystkie grupy wróciły do remizy OSP w Zdunach na podsumowanie i poczęstunek.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s