[Dużo Zdjęć] Międzynarodowy Dzień Pamięci Osób Zaginionych i Poszukiwanych

31.08.2019r na terenie przy ostrowskim centrum kultury odbył się piknik służb ratunkowych w związku z międzynarodowym dniem pamięci osób zaginionych i poszukiwanych. W trakcie swoje wyposażenie pokazali m.in. żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej, Policja, Straż Graniczna, Państwowa i Ochotnicza Straż Pożarna, Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe, grupa Szukamy i Ratujemy.

W Sali konferencyjnej OCK odbyła się konferencja, której prelegentami byli m.in. Fundacja Itaka, Państwowa Straż Pożarna, Słowacka GPR, Zachodnio Pomorskie WOPR oraz Ratownik Medyczny Wojciech Kornaszewski.

O godzinie 15 ulicami Ostrowa Wielkopolskiego na teren stanicy harcerskiej przejechała kolumna pojazdów biorących udział w pikniku. Na miejscu odbyła się odprawa, którą poprowadził Błażej Busza.

Około godziny 18 na terenie Piasków – Szczygliczka doszło do wypadku autobusu oraz 2 samochodów osobowych. Rannych zostało wiele osób. Cześć z nich oddaliła się do pobliskiego lasu oraz akwenu. Przystąpiono do działań ratunkowych na miejscu zdarzenia. Strażacy oraz Ratownicy Medyczni przystąpili do segregacji poszkodowanych oraz ewakuacji zgodnie z priorytetem udzielania pomocy. Cześć ratowników zadysponowano do przeszukiwań terenów leśnych a ratownicy wodni przystąpili do przeszukiwań akwenu. W transporcie ratowników oraz psów poszukiwawczych czynny udział wzięli żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej. Poszkodowanych do szpitala polowego transportowały 3 zespoły ratownictwa medycznego. A wszystko to było koordynowane z SiRBus`a 01. Około godziny 23 ogłoszono koniec działań związku z odnalezieniem wszystkich poszukiwanych.

Po wszystkim odbyło się podsumowanie pikniku oraz manewrów a ich uczestnicy otrzymali podziękowania za współpracę. Grupa Szukamy i Ratujemy oraz Komenda Powiatowa Policji w Krotoszynie otrzymały ufundowane przez Katarzynę Sójkę torby medyczne. Trzecia torbę w ramach losowania otrzymała Ochotnicza Straż Pożarna w Dobrzycy.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s