Gola – 90 – leci miejscowej Ochotniczej Straży Pożarnej

Uroczystości 90 – lecia rozpoczęły się od mszy św. w Jaraczewskim kościele po której przed remizą w Goli dokonano poświęcenia figurki św. Floriana.  Dalsza część uroczystości odbyła się na miejscowej Sali wiejskiej .

Część oficjalna rozpoczęła się od wręczenia Damianowi Brylowi –  biskupowi pomocniczemu archidiecezji poznańskiej jak również członkowi honorowemu OSP munduru strażackiego. Jubileusz był również okazją do wręczenia odznaczeń za wysługę lat zasłużonym druhom.

W obchodach uczestniczyły poczty sztandarowe i delegacje jednostek z terenu gminy Jaraczewo, władze gminy Jaraczewo i powiatu jarocińskiego, prezes gminny i powiatowy OSP w jednej osobie Eugeniusz Tyrakowski, komendant gminny Kazimierz Idczak, pełnomocnik burmistrza ds. współpracy z organizacjami pozarządowymi Roman Skrzypczak oraz przedstawiciele zarządu wojewódzkiego OSP.

Z okazji jubileuszu przygotowano wystawę zdjęć dokumentujących działalność OSP Gola, wystawiono kronikę jednostki, która zawiera zapisy z czasów II wojny światowej.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s