Roszków – 7 osób rannych po zderzeniu na skrzyżowaniu

11 osób podróżowało dwoma samochodami, które zderzyły się na skrzyżowaniu w Roszkowie. 7 Osób trafiło do 4 okolicznych szpitali.

Jak informuje asp. Agnieszka Zaworska – rzecznik prasowy jarocińskiej policji –  Do czterech szpitali (Jarocin, Gostyń, Krotoszyn, Pleszew) przewieziono siedem osób poszkodowanych w zdarzeniu drogowym. Doszło do niego tuż przed godziną 17.00 W Roszkowie. Kierowca samochodu marki Renault Traffic jadąc w kierunku Siedlemina, na skrzyżowaniu drogi, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierowcy Hyundaia jadącego w kierunku Jarocina. W wyniku braku ostrożności kierowcy Renault pojazdy się zderzyły a pomocy medycznej wymagało aż siedem osób. Podczas wykonywania czynności policjanci ustalili, że sprawca zdarzenia nie dość, że nie zachował podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym, to na dodatek przewoził zbyt dużo osób. Samochodem zarejestrowanym, jako pojazd 9 osobowy podróżowało osób 10. Obywatelowi Ukrainy, który kierował Renault zatrzymano prawo jazdy.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia, zastaliśmy wypadek dwóch samochodów, auta osobowego i busa. Wszystkie osoby w momencie przyjazdu pierwszych jednostek straży pożarnej znajdowały się poza pojazdami. Nasze działania polegały na udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym wspólnie z ratownictwem medycznym oraz zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. – relacjonuje asp. sztab. Arkadiusz Naglak – dowódca zmiany Kierujący Działaniami Ratowniczymi z JRG Jarocin.

 

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s