[Zdjęcia Video] Ponadnormatywny transport jedzie nocą

Od pewnego czasu nocami przez powiat jarociński można spotkać transporty ponadnormatywne. Ich przejazd skutkuje nieraz utrudnieniami oraz zmienioną infrastrukturą drogową w postaci usuniętych przykładowo znaków drogowych na trasie przejazdu.

Transporty jakie można spotkać na naszych drogach w ostatnim czasie związane są z budową farmy elektrowni wiatrowych Jarocin – Koźmin. Każdy wiatrak „podzielony” jest na 3 transporty. 1 transport 1 noc.

Pierwszego dnia jadą elementy wieży wiatrakowej jest to łącznie około 6 samochodów ciężarowych plus obstawa pilotów

Drugi z transportów to gondola wiatraka jej transport odbywa się na jednym zestawie ciągnika siodłowego wraz z naczepą a eskortują go 2 samochody pilotów.

Trzeciego dnia przejeżdżają najdłuższe elementy. Są to łopaty wiatraka o długości prawie 59 metrów.  

Największe utrudnienia jakie towarzyszą tym transportom na terenie naszego powiatu można spotkać na drodze krajowej nr 11 w miejscowości Witaszyczki, gdzie to na czas wjazdu na drogę tymczasową ułożoną w polu uprawnym blokowana jest krajówka. Trasa przejazdu wiedzie od Pleszewa do Witaszyczek drogą krajową nr 11. Na potrzeby transportu została wybudowana tam droga tymczasowa z płyt aluminiowych, gdzie pojazdy transportujące wpierw wjeżdżają tyłem po czym łamią się na lewą stronę. Dalej trasa wiedzie drogą Witaszyczki – Zakrzew. Również w Zakrzewie by umożliwić przejazd „spłaszczono” rondo. Dalszy ciąg trasy wiedzie drogą w kierunku Galewa, gdzie transport opuszcza nasz powiat.

Jeśli widzisz taki transport bezwzględnie dostosuj się do poleceń pilotów. Pozwoli to uniknąć niebezpiecznych sytuacji.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s